MERHABA

Hayalinize Giden Yolda, Yol Arkadaşınız Olmak İçin Sabırsızlanıyoruz. Hadi Tanışalım!

793d0580-86a5-48a9-a850-97c36a688fdd_edited_edited.jpg

Merve Hacıfazlıoğlu

Kurucu ve Yönetici Diyetisyen

Merhaba, Ben Dyt Merve Hacıfazlıoğlu. 2014 yılında İstanbul Arel Üniversitesinden başarı ile mezun oldum. Hayalim her zaman kendi kliniğimi açıp danışanlarıma hem olabildiğince kaliteli hizmet sunabilmek hem de birlikte çıkacağımız yolda bir aile gibi olup eğlenerek ve öğrenerek ilerlemekti. Mezun olur olmaz çalışmaya başladım ve birbirinden güzel mesleki tecrübeler edinip yüzlerce danışanın hayatına dokunduktan sonra danışanlarımı daha iyi anlayabilmek ve daha kolay iletişim kurabilmek adına Yaşam Koçluğu ve NLP gibi bazı eğitimler aldım. Ancak hiç birini meslek amaçlı değil yalnızca kendi mesleğimi daha iyi icra edebilmek, danışanlarımın beslenme psikolojisini daha iyi anlayabilmek adına aldım. 2017 yılında Armoni Diyet Merkezini kurup hayallerime kavuştum. Ancak edindiğim tecrübeler bana diyetin tek başına yeterli olmadığını net bir şekilde gösterince olayı çoklu ele almak isteyerek psikolog eşliğinde ilerlemeye karar verdim. Bu süreçte ekibimi ve de kliniğimi genişleterek 2021 yılı itibariyle artık Bahçelievler'de iki diyetisyen ve bir psikolog ile "Armoni Sağlıklı Yaşam Merkezi" olarak danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.

DEA591E1-963F-46A9-8562-AE69B098D3ED_edi

Aybüke Yıldıran

Psikolog

Merhaba ben Psikolog Aybüke Yıldıran. Başkent üniversitesi psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olup farklı terapi ekollerini uygulayarak meslekteki yolculuğuma devam etmekteyim. Öğrencilik hayatım süresince pek çok danışmanlık merkezinde staj yaptım. Bu süre zarfında pozitif psikoterapinin insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkilerini gözlemleme ve uygulama alanında deneyimler kazanma fırsatım oldu. 


Mezun olduktan sonra rehabilitasyon merkezinde otizmli ve normal gelişimli çocuklarla çalışıp ailelere danışmanlıklar verdim. Online olarak da genç ve yetişkin danışan görmeye devam etmekteyim.


Psikolog olmak, meslek  yolculuğu süresince elinizde alet çantası taşımaya ve bu çantayı her daim çeşitlendirmeye  gönüllü olmak demektir. Bu süreçte ben de bilişsel davranışçı terapi eğitimi, çözüm odaklı terapi eğitimi, beslenme psikolojisi eğitimi, kabul ve kararlılık terapisi(act) eğitimi , aile danışmanlığı ve oyun terapisi eğitimi alarak alet çantamı güçlendirdim ve güçlendirmeye de devam etmekteyim. Güncel olarak da varoluşçu terapi eğitimine devam etmekteyim.

Terapi sürecinde ilk olarak  kişinin yaşadığı sorunları birlikte tespit edip, bu sorunları çözmek için neler yapabileceğimiz konusunda bir yol haritası oluşturuyoruz. Daha sonrasında bu yol haritasında ilerleyerek yaşadığımız problemlere çözüm yolları üretiyoruz ve kendi hayatımıza uygun bir şekilde yaşayabilmeyi tekrardan keşfediyoruz. Bu keşif süresinde danışan hayatından, kendisinden memnun ve problemleriyle etkili bir şekilde başa çıkabilir konuma geldikten sonra  terapi sürecini sonlandırıyoruz.  Yaşamakta olduğumuz hayatlar bazen hiç beklemediğimiz şekilde değişebiliyor, değişen düzene ayak uydurmakta zorlanabiliyor, bazen de kendimizi tanıma yolculuğuna girmekten korkabiliyoruz. Böyle anlarda destek almak, bu süreçleri daha güçlü ve anlamlı bir şekilde geçirmemize yardımcı olacaktır.

Untitled

Kader Çakır

Diyetisyen

Merhabalar ben Diyetisyen Kader Çakır,
Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun
oldum. Eğitim süresince Ankara Özel Ufuk Hastanesinde yetişkin
 hastalarda beslenme alanı, Ankara Üniversitesi SKS biriminde toplu
beslenme alanı, Ankara Üniversitesi Cebeci Çocuk Hastanesinde anne
ve çocuk beslenmesi alanında stajlarımı yaptım. Eğitim süresinde
kendimi geliştirmek adına diyet yemekleri, diksiyon ve ingilizce eğitimi
için gerekli kurslara gittim. Sporcu beslenmesi ,beslenme ve psikoloji
gibi mesleki ve mesleki olmayan bir çok seminerlere ve kongrelere
 katıldım.

Gönüllü olarak Kızılay , Lösev ve Ahbap gibi benzeri
topluluklarda mesleki konularla ilgili eğitimler yaptım.
Lisans bitirme tezimi ” Üniversite Öğrencilerinde Sosyal Medya
Kullanımının Beden Algısı ve Beslenme Bilgi Düzeyi Üzerindeki
Etkisi”konusunda tamamladım.Eğitim süresince “Avokadonun Sağlık
Üzerine Etkisi” ve “Anne Sütü Bankacılığı ” konularında seminer
çalışmaları yaptım.
Mesleğimiz sadece zayıflamak için değil ,hastalıkların tedavisi ve
önlenmesinde etkisini olduğu düşüncesindeyim. Diyet içeriğinde yasak
yoktur; ama miktar ve porsiyon çok önemlidir. Sağlıklı ve dengeli
beslenme hem ruhen hem bedenen bireylerde tam iyilik hali
oluşturur. Diyet yapmanın hayatımızı kısıtlayıcı bir etken olmaması ve
tüm danışanlarımda yasak psikolojisinden sıyrılıp nasıl beslenmesi
gerektiğini öğrenmesi ilk hedefimdir. Tek amacım tüm danışanlarımın
‘KALİTELİ YAŞAM VE SÜRDÜRÜLEBİLİR HEDEFLERİNİN‘ olması.